AKTUALNOŚCI

POLICJANCI Z MYŚLENICKIEJ KOMENDY PROMOWALI BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU”.

Trwa kampania ”Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów. W ramach tej kampanii funkcjonariusze z myślenickiej komendy odwiedzili stok na Zarabiu.

We wtorek (9 marca br.) policjanci najpierw przeprowadzili z młodymi narciarzami pogadankę dotyczącą bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich i przypomnieli zasady obowiązujące na zorganizowanych terenach narciarskich. Podczas działań, funkcjonariusze promowali odpowiedzialne postawy podczas korzystania ze stoków, przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa, w tym m. in. obowiązek jazdy w kasku ochronnym przez osoby do 16 roku życia. Dla najmłodszych zorganizowali mini zawody narciarskie. Wszyscy uczestnicy dostali drobne upominki, zaś narciarze, którzy pokonali slalom w najszybszym czasie mogli liczyć na nagrody w postaci kasków i innych gadżetów narciarskich. Pogadanki i konkursy przeprowadzono z zachowaniem reżimu sanitarnego. 
 
Dodatkowo w okresie zimowym myśleniccy policjanci pełnią służby w patrolach narciarskich. Podczas  patroli działają przede wszystkim prewencyjnie zwracając uwagę na stosowanie się do zasad bezpieczeństwa oraz obowiązujących obostrzeń.
 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.14 MB)