AKTUALNOŚCI

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (22-28 lutego)

W dniach od 22 do 28 lutego br. w całej Polsce obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, którego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Ideą obchodów Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, która zrodziła się ponad 20 lat temu w Ministerstwie Sprawiedliwości, jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Istotnym przesłaniem prowadzonych w tym czasie działań jest uświadomienie osobom pokrzywdzonych, że mogą liczyć na wsparcie i skuteczną pomoc nie tylko podczas tego tygodnia, ale również na co dzień.
 
W dniach od 22 do 28 lutego br. taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach Policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.
 
W ramach akcji, pomoc i wsparcie można otrzymać również w Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach przy ulicy Jagiellońskiej 1.
 
W dniach od 22 do 26 lutego w godzinach 7:30-15:30 dyżury, podczas których osoby pokrzywdzone będą mogły uzyskać bezpłatną poradę prawną, będą pełnić policjanci Wydziału Kryminalnego.
Poza tymi godzinami istnieje możliwość całodobowego kontaktu telefonicznego pod numerem - 47 83 29 200.
 
W powiecie myślenickim w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem dyżury będą organizowane również m.in. przez sądy i prokuratury:
 
Jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem? Potrzebujesz pomocy? Otrzymasz ją bezpłatnie w ramach Funduszu Sprawiedliwości.
 
 
Powrót na górę strony