opublikowany

W ferworze przedświątecznych zakupów często zapominamy, że w zatłoczonych centrach handlowych, sklepach i na bazarach, jesteśmy szczególnie narażeni na działanie kieszonkowców.

Właśnie w takich miejscach złodzieje najczęściej typują swoją ofiarę.Kieszonkowcy wykorzystują bowiem tłok, który niejednokrotnie sami tworzą. Wykorzystują naszą nieuwagę, przedświąteczny pośpiech, roztargnienie i zaangażowanie w robienie zakupów. Swoją ofiarę obserwują wcześniej, patrząc ile wydaje i gdzie chowa pieniądze.

Polski

Policjantka w czasie wolnym od służby zatrzymała podejrzanego w sprawie kradzieży

Wczoraj w Białce Tatrzańskiej policjantka z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej przebywająca na urlopie, zauważyła 54- letniego mężczyznę bez stałego miejsca zameldowania, podejrzewanego o dwukrotne dokonanie w ostatnim okresie kradzieży dokumentów, kart płatniczych itp. Policjantka prowadząca postępowanie w sprawie tychże kradzieży wiedziała, że mężczyzna unikał odpowiedzialności, ignorował działania zmierzające do wykonania z nim niezbędnych dla dalszego toku dochodzenia czynności procesowych. W przeszłości ta sama osoba była już karana za kradzieże.

Polski

ZP.157.2018

1.    Przedmiotem zamówienia jest dostawa celowników laserowych, znaczników stroboskopowych i latarek do pistoletów dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
2.    Zakres zamówienia został podzielony na 3 zadania:
1)    Zadanie 1: Celowniki laserowe do broni długiej – 15 kpl (z prawem opcji 1 kpl);
2)    Zadanie 2: Znaczniki osobiste  stroboskopowe – 55 kpl (z prawem opcji 9 kpl);
3)    Zadanie 3: Latarki do pistoletu Glock – 12 kpl;

Polski

Powiat oświęcimski. Pamiętasz o świątecznych prezentach, nie zapomnij o swoim bezpieczeństwie na drodze oraz podczas zakupów.

Już niedługo święta Bożego Narodzenia. Obserwujemy wzmożony ruch na ulicach oraz sklepach. Aby ten wyjątkowy dla wszystkich czas, spędzić miło i bezpiecznie, apelujemy o ostrożność na drogach oraz podczas robienia zakupów.

Polski

Kampania „Seniorze, nie daj się oszukać” w Szczucinie

Policjantki z dąbrowskiej komendy, zajmujące się na co dzień profilaktyką, odwiedziły wczoraj (13.12.2018r.) Stowarzyszenie Radosny Senior, aby przybliżyć jego członkom założenia kampanii „Seniorze, nie daj się oszukać”. Asp. Agata Bulwa i asp. Ewelina Fiszbain uczyły  seniorów jak nie dać się oszukać przez nieuczciwych przedsiębiorców.

Polski

Strony

Subscribe to RSS - opublikowany