100 LITRÓW KRWI NA 100-LECIE POLICJI - 9 lipca 2019 roku w myślenickiej komendzie

100 LITRÓW KRWI NA 100-LECIE POLICJI - 9 lipca 2019 roku w myślenickiej komendzie

W tym roku Polska Policja świętuje 100 rocznicę powstania. Ten wyjątkowy jubileusz obchodzony jest na wiele sposobów. Na terenie województwa małopolskiego do końca lipca br. z tej okazji organizowana jest akcja krwiodawstwa „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”, w ramach której przeprowadzane będą zbiórki krwi.

W dniu 9 lipca 2019 roku w godz. 8.00-12.00 w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach będzie można oddać ten cenny dar.

Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach  oraz Klub HDK PCK zachęca do udziału w akcji.

Do udziału w akcji oprócz policjantów, pracowników Policji oraz funkcjonariuszy innych służb zachęcamy wszystkie osoby zdrowe, które ukończyły 18 rok życia, a nie przekroczyli 65 lat. Należy zgłosić się Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, ul. Rzeźnicza 11 w Krakowie lub jednym z oddziałów terenowych znajdujących się w: Bochni, Chrzanowie, Gorlicach, Krakowie Nowej Hucie, Limanowej, Myślenicach, Nowym Sączu, Nowym Targu, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej, Tarnowie, Wadowicach, Wieliczce, Zakopanem i przy rejestracji poinformować, ze oddaje się krew na akcje „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”.  Akcja ma nadany indywidualny numer K139, dostępny na terenie całego województwa małopolskiego.

Zebrana w akcji krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla chorych i potrzebujących ze szpitali i klinik naszego regionu. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, ponieważ do pobierania używany jest wyłącznie jałowy sprzęt jednorazowego użytku. Jeden dawca może oddać jednorazowo 450 ml. Warto zachęcać do regularnego oddawania krwi rodzinę i przyjaciół. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w ciągu roku, a mężczyźni 6 razy – jednak nie częściej niż co 8 tygodni.

Zgłaszający się do oddania krwi powinien:

- posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL

- powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku

- powinien wypić około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi

 - nie spożywać alkoholu min 48 godzin przed oddaniem krwi