Pożegniania z mundurem. Dyżurni odeszli na emeryturę.

Pożegniania z mundurem. Dyżurni odeszli na emeryturę.

W maju, w Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach z udziałem komendantów, funkcjonariuszy i pracowników myślenickiej jednostki odbyły się pożegnania dwóch doświadczonych policjantów, którzy podjęli decyzję o  przejściu na emeryturę.

Pracę w policji zakończył dyżurny Komendy Powiatowej -  asp. sztab. Wacław Sroka, który służbę pełnił od 01.01.1991 roku. Policjanci stracili niezwykle doświadczonego i cenionego policjanta z ponad 27-letnim stażem pracy. Asp. sztab. Wacław Sroka służbę zaczynał  w Krakowie, gdzie patrolował ulice miasta jako funkcjonariusz KRP Kraków Centrum i  KP I Kraków Stare Miasto.   W roku 1994 przeniósł się do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zasilając szeregi Wydziału Kryminalnego. Jako śledczy pracował przez 17 lat. W 2011 zdobyte doświadczenie i wiedzę wykorzystywał już jako zastępca dyżurnego.  Do końca zawodowej kariery związany był z ,,dyżurką”, pełniąc służbę również jako dyżury KP w Dobczycach oraz dyżurny KPP Myślenice.

Maj, to przejście na emeryturę kolejnego funkcjonariusza z Zespołu Dyżurnych KPP Myślenice. Asp. sztab. Marek Kaciczak – związany z Myślenicami przez cały okres służby, do policji został przyjęty 22.05.2000 roku.   Służbę rozpoczynał jako aplikant Plutonu Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji KPP w Myślenicach. Po 6 latach patrolowania został dzielnicowym, dzięki czemu zdobyte w terenie doświadczenie procentowało w późniejszych latach służby. W 2007 roku asp. sztab. Marek Kaciczak trafił do Zespołu Dyżurnych KPP Myślenice i tam pozostał do końca policyjnej kariery.

W związku z zakończeniem służby komendanci złożyli serdeczne podziękowania za lata profesjonalnej i owocnej współpracy.

Emerytowanym kolegom życzymy realizacji dalszych planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.