Podinsp. Piotr Dara powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach

Podinsp. Piotr Dara powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach

Wczoraj Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta na wniosek p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach mł. insp. Macieja Kubiaka powołał na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach podisnp. Piotra Darę.

11 czerwca  roku w KWP w Krakowie odbyła się narada kierownictwa małopolskiej Policji, w której uczestniczyli  komendanci, naczelnicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz komendanci miejscy i powiatowi garnizonu małopolskiego. Narada miała na celu podsumowanie działań prowadzonych na różnych płaszczyznach oraz wymianę doświadczeń, a także  zapoznanie się z nowymi przepisami i procedurami.

Przed rozpoczęciem narady nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie wręczył rozkazy funkcjonariuszom powołanym na stanowiska zastępców komendantów powiatowych. Wśród powołanych funkcjonariuszy znalazł się podinsp. Piotr Dara, który od 12 maja 2018 roku pełnił obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach.

Podinsp. Piotr Dara służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku jako Aplikant Drużyny Patrolowej Komisariatu Policji w Rabce Zdroju. W późniejszych latach zajmował stanowisko dzielnicowego , a następnie dyżurnego w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu. Od 2006 roku był Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Rabce Zdroju, a od 2013 roku komendantem tej jednostki.

Spotkanie kierownictwa w Komendzie Wojewódzkiej było również okazją do przekazania podziękowań  przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, insp. Pawła Dzierżaka od Wojewody Małopolskiego za działania związane z wypadkiem drogowym na DK7 dniu 8 czerwca 2018 roku.