Mł. insp. Maciej Kubiak objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach

Mł. insp. Maciej Kubiak objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach

W siedzibie myślenickiej policji odbyło się uroczyste objęcie stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach. Akt powołania mł. insp. Maciejowi Kubiakowi wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta.  

Z dniem dzisiejszym mł.insp. Maciej Kubiak został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach. Uroczystego wprowadzenia dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta. W uroczystości wzięli udział pracownicy cywilni i policjanci myślenickiej jednostki, poseł na Sejm RP Jarosław Szlachetka, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji współpracujących z policją. Zaproszeni goście oraz kadra myślenickiej jednostki złożyła mł. insp. Maciejowi Kubiakowi gratulacje i życzenia sukcesów w zarządzaniu jednostką. Komendant KPP Myślenice  podkreślił, że bezpieczeństwo mieszkańców powiatu myślenickiego jest dla niego priorytetem i dołoży wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom społecznym. Jednocześnie zaznaczył, że liczy na dobrą współpracę z władzami powiatowymi i samorządowymi oraz instytucjami współpracującymi. 

Podczas uroczystości obecny był również poprzednik mł. insp. Macieja Kubiaka -  mł. insp. Michał Gamrat, aktualny Komendant Powiatowy Policji w Chrzanowie, który pożegnał się dziś ze sztandarem KPP Myślenice.

Mł. insp. Maciej Kubiak w policyjne szeregi wstąpił w 1993 roku. Służbę rozpoczynał w Komendzie Rejonowej Policji Poznań Nowe Miasto. Swoje wieloletnie doświadczenie zdobywał na różnych stanowiskach w pionie kryminalnym. Po 6 latach służby w Wielkopolsce trafił do Komedy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej do Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego.  Obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach powierzono mu 9 marca br. Zanim trafił do Myślenic mł. insp Maciej Kubiak pełnił funkcję I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu, I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej, a wcześniej Komendanta Komisariatu w Makowie Podhalańskim.  Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Z dniem 25 czerwca 2018 r. powołany został na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach.

Panu Komendantowi gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.