Zatrzymano sprawcę serii włamań do domków letniskowych

Zatrzymano sprawcę serii włamań do domków letniskowych

W okresie czasu od marca 2018r. do kwietnia 2018r.  w  Komisariacie  Policji w Dobczycach przyjęto siedem zawiadomień  o przestępstwie  w sprawie włamań do domków letniskowych na terenie miejscowości Kędzierzynka, Raciechowice, Mierzeń i Krzyworzeka.

W związku ze zgłoszeniami funkcjonariusze Ogniwa Kryminalnego KP Dobczyce podjęli działania operacyjne mające na celu uzyskanie informacji o sprawcy włamań.  Podjęte działania doprowadziły do uzyskania informacji, iż sprawcą włamań może być 35 – letni mieszkaniec Gminy Raciechowice. Podczas przeszukania jego domu policjanci odzyskali przedmioty pochodzące z kradzieży. W związku z tym 35–latek został zatrzymany.

Do tej pory sprawcy przedstawiono zatrzymanemu kilka zarzutów z art. 279§1 kk (kradzież z włamaniem).  Prowadzone postępowanie ma charakter rozwojowy, gdyż poczynione w sprawie ustalenia wskazują na fakt popełnienia przez podejrzanego większej ilości przestępstw.

Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenie majątkowe.  Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.