Włączyliśmy się w akcję ,,100 litrów krwi na 100-lecie Policji"

Włączyliśmy się w akcję ,,100 litrów krwi na 100-lecie Policji"

Pod hasłem „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach oddawali krew dla potrzebujących. To dar, który niejednokrotnie ratuje życie i zdrowie ludzkie, zatem warto w takich zbiórkach brać udział i zachęcać swoich bliskich. Tym razem okazją do wspólnej akcji jest 100. rocznica Powołania Policji Państwowej.

Z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej pracownicy i policjanci KPP Myślenice włączyli się w ogólnopolską akcję oddawania krwi. Zbiórka krwi odbyła się 9 lipca 2019 roku w auli komendy powiatowej.
Podczas trwającej od 8:00 do 12:00 akcji krwiodawstwa zebrano ponad 12 litrów krwi.  Co ważne do akcji włączyli się także mieszkańcy Myślenic, a także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej i Nadleśnictwa Myślenice. Wśród oddających krew policjantów znalazł się również komendant — inspektor Maciej Kubiak, który mobilizował podwładnych do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie.  

Pamiętajmy, że nasza krew to cenny dar, a dzięki takim inicjatywom możemy uratować nie jedno życie. W sezonie wakacyjnym jest jeszcze bardziej potrzebna i dlatego zachęcamy do jej oddawania.

Jeden dawca może oddać jednorazowo 450 ml. Warto zachęcać do regularnego oddawania krwi rodzinę i przyjaciół. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w ciągu roku, a mężczyźni 6 razy – jednak nie częściej niż co 8 tygodni.