Sułkowice. ,,Bezpieczna droga do szkoły" - profilaktyka i ćwiczenia w terenie

Sułkowice. ,,Bezpieczna droga do szkoły" - profilaktyka i ćwiczenia w tereni

11 września 2018r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili Szkołę Podstawową nr 2 w Sułkowicach, gdzie przeprowadzili zajęcia z uczniami klas I-III. Na koniec dzieci przechodziły przez przejście dla pieszych pod bacznym okiem policjantów.

Policjanci przez cały rok prowadzą cykliczne spotkania z dziećmi i młodzieżą na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Niemal każdego dnia funkcjonariusze pojawiają się w szkołach realizując programy prewencyjne skierowane do uczniów w tym zakresie.

Dzisiaj   policjanci z Myślenic spotkali się z wszystkimi uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej przy ul. Sportowej w Sułkowicach i przeprowadzili z nimi zajęcia praktyczne w ramach zajęć lekcyjnych dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie z pełną powagą podeszli do zadania i bezbłędnie pokonali, w obecności opiekunów i policjantów, ruchliwe skrzyżowanie. Po tym bezpiecznie wrócili do szkoły. 

Wiek wczesnoszkolny jest najbardziej właściwym do kształtowania prawidłowych postaw dzieci w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiemy, że przyniesie to oczekiwane efekty w latach następnych w rozwoju młodego człowieka, dlatego myśleniccy policjanci tak chętnie organizują spotkania z najmłodszymi.