Stróża. Zdarzenie drogowe z udziałem dziesięciu pojazdów. Apelujemy o ostrożną jazdę.

Stróża. Zdarzenie drogowe z udziałem dziesięciu pojazdów. Apelujemy o ostrożną jazdę.

Wczoraj na zakopiance w miejscowości Stróża doszło do zdarzenia drogowego, w którym udział brało łącznie 10 pojazdów. Przyczyną kolizji była śliska nawierzchnia i niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

 Zdarzenie, które miało miejsce około godziny 19:00,  na DK nr 7, na pasie w kierunku Krakowa to aż pięć kolizji następujących krótko po sobie z udziałem 8 samochodów osobowych i 2 ciężarowych. Najpierw zderzyły się dwa samochody. Następnie kierowcy pozostałych pojazdów próbowali uniknąć kolizji z autami, które jako pierwsze uległy wypadkowi. Kilka samochodów wjechało w barierki na wiadukcie.

Po raz kolejny przypominamy, że od wielu dni na drogach występują trudne warunki atmosferyczne. Opady deszczu i mgła mają wpływ na pogorszenie widoczności. Dodatkowo śliskość nawierzchni powodują ujemne temperatury. Szczególnie niebezpiecznie jest na mostach i wiaduktach, gdzie najszybciej pojawia się gołoledź. Taka aura stwarza niebezpieczeństwo zarówno dla kierujących jak i dla pieszych.

Na mokrej i zamarzniętej nawierzchni zmniejsza się przyczepność opon, a razem z nią nasze bezpieczeństwo. Tym bardziej powinniśmy jeździć z prędkością dostosowaną do panujących warunków - natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem, a pieszym przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach często zależy od decyzji, które podejmują.

fot. TVN24