Słowa policyjnej roty wypowiedziało 112 nowych policjantów

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 112 nowych policjantów

Wczoraj o godz. 10:00, w siedzibie Muzeum Lotnictwa  Polskiego przy ul. al. Jana Pawła II 39 w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów.  Młodzi adepci  sztuki policyjnej  otrzymali legitymacje służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora dra Krzysztofa Pobuty.  Gościem uroczystości był Zbigniew Starzec, Wicewojewoda Małopolski, który wręczył nowym policjantom zasady etyki policyjnej. W uroczystości brał udział również Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach insp. Maciej Kubiak, bowiem do myślenickiej komendy przydzielonych zostało pięciu policjantów.

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 112 funkcjonariuszy. Funkcjonariusze ci, zostali przyjęci do służby w garnizonie małopolskim  31 grudnia ubr. (w 2018 roku Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie przyjął  do podległych jednostek  w sumie 480 osób).

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami sześciomiesięczne przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.  Najwięcej  z nich trafi do Krakowa – 43 osoby zasilą szeregi Komendy Miejskiej Policji a 11  Komendy Powiatowej   Policji w Krakowie. Również Komenda Wojewódzka Policji zyska nowych funkcjonariuszy, którzy wzmocnią  m.in. Oddział Prewencji Policji. Zasilone zostaną także szeregi komend miejskich, powiatowych oraz  komisariatów w regionie. Najwięcej, bo 6 nowych policjantów trafi do KPP Chrzanów . Do komend powiatowych  Policji w Oświęcimiu, Olkuszu oraz Myślenicach przydzielonych zostanie po 5 policjantów. Komendy Powiatowe w Brzesku i Nowym Targu zyskają po 4 młodych adeptów sztuki policyjnej,  natomiast Komendy w Wieliczce i Suchej Beskidzkiej po 3 policjantów . Do  Komendy Powiatowej w Miechowie, Zakopanem, Dąbrowie Tarnowskiej i Limanowej trafi natomiast  po dwóch funkcjonariuszy. W jednostkach Policji w Nowym Sączu oraz  Proszowicach służbę rozpocznie po 1 nowym funkcjonariuszu.

Nowo przyjętym policjantom życzymy wielu sukcesów w służbie.