Przedstawiciele myślenickiej policji na Festiwalu Zawodów w Dobczycach

Przedstawiciele myślenickiej policji na Festiwalu Zawodów w Dobczycach

Jakie warunki musi spełniać kandydat na policjanta? Jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji? Na te i wiele innych pytań odpowiadali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach podczas Festiwalu Zawodów, który odbył się wczoraj w Zespole Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach.

Celem festiwalu, było przybliżenie specyfiki lokalnego rynku pracy. Tego typu przedsięwzięcia dają możliwość spotkania z przyszłymi pracodawcami oraz  zapoznania się z konkretną branżą. Wśród pracodawców, przedsiębiorców, swoje stoisko informacyjne przygotowali przedstawiciele myślenickiej komendy.

Zainteresowani służbą w Policji byli przede wszystkim uczniowie klas mundurowych. Wielu z nich swoją przyszłość i karierę zawodową wiążą właśnie z mundurem. Podczas festiwalu przedstawiciele policji przygotowali dla nich specjalne spotkanie, przybliżając im zarówno warunki, jak i specyfikę pracy policjantów w różnych wydziałach.

Uczestnicy festiwalu otrzymali ulotki informacyjne dotyczące wymagań, jakie należy spełnić oraz zostali poinformowani o procedurze kwalifikacyjnej, aby móc podjąć służbę w szeregach największej formacji mundurowej w kraju.