Policyjne działania - „Kaskadowy pomiar prędkości"

Policyjne działania - „Kaskadowy pomiar prędkości"

Policja prowadzi pierwsze w tym roku planowane ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Podczas działań kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.

Przy obecnych warunkach na drogach prędkość dopuszczalna,  nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną. Opady śniegu powodują zdecydowanie gorszą widoczność, śliska nawierzchnia i zalegające błoto pośniegowe powodują, że koła w każdej chwili mogą stracić przyczepność. W takich warunkach i dużej prędkości wyprzedzanie, wymijanie, czy nawet zwykły zakręt może okazać się niebezpieczny. 

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu, zachowanie ostrożności podczas jazdy, zbliżania się do skrzyżowania, czy przejścia dla pieszych, dostosowanie prędkości do obecnie panujących warunków na drodze. Szczególny apel kierujemy również do pieszych, aby nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych i nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Przypominamy także o noszeniu  elementów odblaskowych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas.