Myślenice: powiatowe obchody Święta Policji

Myślenice: powiatowe obchody Święta Policji

[26 lipca 2017 r.] Policjanci powiatu myślenickiego obchodzili swoje święto. Z tej okazji odbyła się uroczysta zbiórka na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, w której uczestniczyli policjanci komendy powiatowej oraz podległego komisariatu. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych oraz instytucji współdziałających z Policją. Wśród nich nie zabrakło m.in. posła na Sejm RP, przedstawiciela duchowieństwa, starosty, burmistrzów, wójtów,  szefowej prokuratury oraz reprezentujących inne formacje mundurowe (straż pożarna, straż miejska). 

Dowódca uroczystości złożył meldunek Pierwszemu Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Pawłowi Dzierżakowi. Poczet wprowadził sztandar KPP. Następnie zabrał głos Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach mł. insp. Michał Gamrat, który powitał gości i funkcjonariuszy. W swoim wystąpieniu przedstawił krótki rys historyczny w 98. rocznicę powstania Policji Państwowej, stojącej na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Komendant dziękował podległym policjantom i pracownikom za zaangażowanie w służbie/pracy, a także przedstawicielom samorządów za współpracę i wsparcie.

Podczas części uroczystości związanej z awansami, w pierwszej kolejności odczytano rozkaz o mianowaniu Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach Michała Gamrata na stopień młodszego inspektora Policji. Następnie Komendanci wręczyli wyróżnionym policjantom nominacje na wyższe stopnie służbowe. 

W powiecie myślenickim awans w stopniu otrzymało łącznie 56 funkcjonariuszy: 2 w korpusie oficerów, 29 w korpusie aspirantów, 20 w korpusie podoficerów oraz 5 w korpusie szeregowych Policji.

Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce wyróżnił nagrodą starszego dzielnicowego KP w Dobczycach Jakuba Cupera.

Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, w swojej przemowie zwrócił uwagę m.in. na bardzo dobre zaangażowanie i efektywność w codziennej służbie. Dziękował rodzinom policjantów. 

Poseł na Sejm RP Jarosław Szlachetka m.in. pogratulował i podziękował policjantom za ich służbę na rzecz lokalnej społeczności oraz gości odwiedzających powiat.

„(…) Być policjantem to powód do chluby, ale i ogromny kapitał zaufania, którym darzą Was dziś Polacy. Każdego dnia, na każdym patrolu, w każdej sprawie, także po służbie, winniście być oparciem dla obywateli. I jesteście. Wiemy, że można na Was liczyć. Jesteśmy spokojni o nasze mienie i o nasze życie (…)” – tymi słowy zwróciła się do małopolskich i myślenickich policjantów – w odczytanym podczas uroczystości liście gratulacyjnym –  Prezes Rady Ministrów Beata Szydło.  

Celebrę zakończyło wyprowadzenie sztandaru jednostki oraz złożenie na ręce zastępcy szefa małopolskich policjantów meldunku zamykającego uroczystość. 

Policja zachęca do wstępowania w swoje szeregi. To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający, ale dający dużo satysfakcji z możliwości pomocy innym ludziom.