Dobczyce. Z młodzieżą o dopalaczach i używkach.

Dobczyce. Z młodzieżą o dopalaczach i używkach.

Dopalacze - chwilowa moda, czy realne zagrożenie - to temat prelekcji wygłoszonej przez st. sierż. Dawida Wietrzyka - Rzecznika prasowego Komendanta Policji w Myślenicach, który razem z dzielnicowym mł. asp. Tomaszem Kurkiem odwiedził Szkołę Podstawową Nr 2 w Dobczycach.

Uczniowie klas VII, VIII, a także III gimnazjum zostali zapoznani ze skutkami korzystania z dopalaczy i innych środków psychoaktywnych.

 Czym są dopalacze i narkotyki ? Jakie konsekwencje może ze sobą nieść ich zażywanie? Wczoraj ucziowie usłyszeli odpowiedzi na te pytania. Wzrost znaczenia środków masowego przekazu, a także chęć dopasowania się do pewnych grup sprawiają, że młodzi ludzie coraz częściej eksperymentują, nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to niebezpieczne. 

Wczorajsze spotkanie miało na celu poszerzyć wiedzę młodzieży na temat jakże niebezpiecznych konsekwencji zażywania substancji psychoaktywnych. Ukazując negatywne reakcje organizmu młodego człowieka na zażyty wcześniej środek odurzający policjanci chcieli ustrzec uczniów przed czyhającymi na nich zagrożeniami.