Bohaterowie na służbie i poza służbą – wśród wyróżnionych dzielnicowi z Myślenic

Bohaterowie na służbie i poza służbą – wśród wyróżnionych dzielnicowi z Myślenic

[9 sierpnia 2017 r.] Sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, w obecności szefów służb podległych MSWiA, w tym Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jana Lacha, wyróżnił 26 funkcjonariuszy – bohaterów na służbie i poza służbą. Nagrodzeni pomagali ofiarom wypadków drogowych, ratowali poszkodowanych w pożarach i tonących. W gronie uhonorowanych znaleźli się dzielnicowi z KPP w Myślenicach – st. asp. Dorota Radoń i st. sierż. Grzegorz Juszczak.

Jesteście wzorem postawy do naśladowania dla innych funkcjonariuszy. Odwaga i ofiarność, te dwa słowa najlepiej oddają Waszą służbę – powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński do nagrodzonych policjantów, strażaków, strażników granicznych i funkcjonariuszy BOR.

Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA, wyróżnił w środę 26 funkcjonariuszy – bohaterów na służbie i poza służbą. Nagrodzeni pomagali ofiarom wypadków drogowych, ratowali poszkodowanych w pożarach i tonących. – Nie tylko doskonale wywiązujecie się ze swoich obowiązków podczas służby, ale z chwilą wyjścia z jednostki nie zapominacie o swoich zobowiązaniach. Jesteście gotowi spieszyć z pomocą nawet w czasie wolnym od służby, bo nie jesteście obojętni w sytuacji cudzego nieszczęścia. Dlatego wielu z Was otrzymuje dziś wyróżnienia właśnie za swoje działanie po służbie – powiedział wiceszef MSWiA.

Wiceminister przywołał słowa Winstona Churchilla, który powiedział, że „odwaga jest słusznie uznawana za najważniejszą z ludzkich zalet, ponieważ to ta zaleta gwarantuje wszystkie inne”. – Właśnie odwaga i ofiarność to są te dwa słowa, które najlepiej oddają Waszą postawę. Dziękuję za Waszą służbę, dzięki Wam możemy czuć się bezpiecznie – podkreślił Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA.

Nagrody otrzymali funkcjonariusze wszystkich służb podległych MSWiA, gdyż praca wszystkich tych formacji składa się na poczucie bezpieczeństwa Polaków. Gratulując funkcjonariuszom wiceminister przypomniał, że według badania CBOS, aż 89 proc. Polaków uważa, że w Polsce żyje się bezpiecznie. To najwyższy poziom w historii tych badań, czyli od 1987 roku. Z kolei 95 proc. Polaków uważa swoją najbliższą okolicę za bezpieczną. – Właśnie o to bezpieczeństwo dbają codziennie tysiące strażaków, policjantów, strażników granicznych i funkcjonariuszy BOR – zaznaczył wiceszef MSWiA.

Nagrodzeni zostali m.in. policjanci, którzy eskortowali do Centrum Zdrowia Dziecka chłopca wymagającego przeszczepu nerki; strażacy, którzy – będąc po służbie – pomagali ofiarom wypadków drogowych; funkcjonariusze BOR odpowiedzialni za zabezpieczenie wizyty  Prezydenta USA Donalda Trumpa oraz policjant, który będąc na urlopie nad morzem, uratował dwie tonące osoby czy też policjantka – mistrzyni świata w kick-boxingu.

Wyróżnienie i nagrodę finansową otrzymali również st. asp. Dorota Radoń i st. sierż. Grzegorz Juszczak (nieobecny na uroczystości), dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji KPP w Myślenicach, którzy w styczniu br. w Myślenicach ratowali mężczyzn z pożaru (zob. relacja z tego zdarzenia). Policjantce towarzyszył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach mł. insp. Maciej Tomczyk.

Wiceminister Jarosław Zieliński podkreślił, że nagrodzeni to kolejna grupa osób, która otrzymuje w MSWiA wyróżnienia. – Funkcjonariuszy, którzy zasługują na nagrody jest dużo i to bardzo cieszy – zaznaczył.

Źródło: MSWiA, www.policja.pl oraz materiały własne, foto Andrzej Mitura, miesięcznik Komendanta Głównego Policji „Policja 997”