ŚWIATOWY DZIEŃ SPRZECIWU WOBEC BICIA DZIECI - AKTUALNOŚCI - KPP Myślenice

AKTUALNOŚCI

ŚWIATOWY DZIEŃ SPRZECIWU WOBEC BICIA DZIECI

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci. Jest on wyrazem protestu wobec przemocy kierowanej przeciw najmłodszym członkom społeczeństwa.

Dzieci są najcenniejszą częścią każdej społeczności, stanowią nadzieję i przyszłość. Niestety zdarza się, że przestępcy kierują swoją złość i agresję wobec nich. W ramach tego święta warto chyba przypomnieć, że tego rodzaju zachowania powinny być zwalczane z całą stanowczością przy pełnej współpracy Policji i społeczeństwa.
Często do takich zdarzeń dochodzi w zaciszu domu w czterech ścianach.  Jeżeli jesteśmy świadkami takich zdarzeń nie gódźmy się na to. Przerwanie zaklętego kręgu przemocy leży wtedy właśnie w naszych rękach. „Nie mieszanie się” jest niemym przyzwoleniem na okrucieństwo. Co gorsza w naszym własnym otoczeniu kształtujemy postawę osoby z jednej strony żądającej zapewnienia bezpieczeństwa, a z drugiej przyzwalającej na popełnianie przestępstw w swoim otoczeniu. Pamiętajmy, że najmłodsze ofiary przestępstw mogą znaleźć oparcie tylko w dorosłych.
Mówiąc o przestępstwach wobec dzieci warto na chwilę pochylić się nad wychowaniem. Polega ono między innymi na przekazaniu wartości. Przysłowiowy, pozornie niewinny „klaps” nie niesie żadnych. Jest jedynie wyrazem bezsilności dorosłego  i fałszywym sygnałem, że przemoc i agresja są rozwiązaniem. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, ze jest dokładnie na odwrót. Bicie i agresja lubią eskalować prowadząc do odpowiedzialności karnej i co chyba najgorsze stygmatyzacji sprawcy w oczach społeczeństwa.