MOTOCYKLIŚCI WYJECHALI NA DROGI - AKTUALNOŚCI - KPP Myślenice

AKTUALNOŚCI

MOTOCYKLIŚCI WYJECHALI NA DROGI

Sezon motocyklowy już trwa. Apelujemy do wszystkich fanów dwóch kółek oraz kierowców samochodów o rozwagę i bezpieczną jazdę.

Słoneczna aura oraz wyższa temperatura sprawiła, że na drogach pojawili się motocykliści. Liczba użytkowników jednośladów rośnie z dnia na dzień. 

Pamiętajmy, że kierowcy jednośladów to szczególna grupa użytkowników ruchu drogowego. To oni narażeni są na poważniejsze urazy, obrażenia a nawet utratę życia. W momencie zderzenia z innym pojazdem lub przeszkodą, motocyklista ma niewielkie szanse na przeżycie albo wyjście z wypadku bez obrażeń. Pamiętajmy, że oprócz kasku  i odpowiedniego kombinezonu ochronnego, nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Jazda motocyklem wymaga od kierujących posiadania odpowiednich uprawnień, umiejętności, ale przede wszystkich zdrowego rozsądku, nieprzeceniania swoich umiejętności i możliwości oraz stosowania się do przepisów ruchu drogowego.

Motocyklisto pamiętaj:

  • droga publiczna to nie tor wyścigowy,
  • zawsze dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze,
  • zawsze wyraźnie sygnalizuj wykonywanie manewrów,
  • nie wymuszaj pierwszeństwa,
  • wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierujących,
  • zadbaj o odpowiednią odzież.

Apelujemy również do kierowców samochodów, aby pamiętali o jednośladach, zwracali na nich uwagę, częściej zerkali w lusterka, szczególnie przy rozpoczynaniu manewru wyprzedzania innego pojazdu oraz nie zajeżdżali im drogi. Zrozumienie i wzajemny szacunek na drodze to  czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Bez względu na to jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dotrzeć do celu.

Pamiętajmy - wzajemny szacunek i wyrozumiałość pomagają na drodze!