KWP Kraków: uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Kraków: uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów

[12 października 2015 r.] W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Mariusz Dąbek. Słowa policyjnej roty wypowiedziało 69 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

Najwięcej z nich trafi do Krakowa – 17 osób zasili szeregi Komendy Miejskiej Policji. Również Komenda Wojewódzka Policji zyska nowych funkcjonariuszy, którzy wzmocnią Wydział Konwojowy oraz Oddział Prewencji Policji.

Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Do służby w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach przydzielonych zostanie 4 nowych policjantów. Komenda Miejska Policji w Bochni oraz Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem zyskają po 2 nowych funkcjonariuszy. Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu oraz Komenda Powiatowa w Nowym Targu będą miały po jednym nowym pracowniku.

W tym roku Małopolski Komendant Wojewódzki Policji przyjął do służby w jednostkach Policji w naszym województwie 169 osób.

Od lat służba w szeregach policji cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Chętni do wstąpienia podkreślają, że mundur to honor i zaszczyt. Praca w policji jest także zajęciem ciekawym, co przy pewnym zatrudnieniu stanowi atrakcyjną propozycję na rynku pracy. Dzisiejszą uroczystość obserwowali zgromadzone rodziny i znajomi nowoprzyjętych. Wstępującym w szeregi formacji policjantom życzymy wielu sukcesów w służbie.