Dobczyce. Dzielnicowy z wizytą u przedszkolaków.

Dobczyce. Dzielnicowy z wizytą u przedszkolaków.

Wczoraj (9 października 2018r.) mł. asp. Jakub Cuper, dzielnicowy  z Komisariatu Policji w Dobczycach odwiedził  dzieci w Przedszkolu Samorządowym nr 1.  Maluchy miały okazję poznać zawód policjanta, dowiedzieć się czym na co dzień zajmują się dzielnicowi i w jakich sytuacjach alarmować Policję.

W trakcie spotkania mundurowy rozmawiał z przedszkolakami o podstawowych zasadach, które obowiązują pieszych podczas poruszania się po drodze. Przypominał maluchom o zachowaniu ostrożności i o tym, by zawsze się rozejrzeć nim wejdziemy na jezdnię. Policjant mówili także o innych zagrożeniach, które dotyczą najmłodszych, m.in.  kontakcie z osobą obcą lub nieznanym zwierzęciem. 

Niebywałą atrakcją dla przedszkolaków był pokaz sprzętu, który policjanci wykorzystują w codziennej służbie. Dzieci mogły dokładnie obejrzeć radiowóz i na chwilę wcielić się w rolę „stróżów prawa”. Ogromne emocje wzbudziło również przymierzanie elementów policyjnego umundurowania takich jak kamizelka czy czapka.

Dzielnicowi to funkcjonariusze, którzy chętnie odwiedzają placówki oświatowe. Przedszkolaki oraz uczniowie wyrażają duże zainteresowanie wizytą policjanta, zadają ciekawe pytania, uważnie słuchają.  Ponadto działania profilaktyczne dot. bezpieczeństwa we wczesnym wieku przynoszą korzystne rezultaty w przyszłości.

fot. Przedszkole Samorządowe nr 1 w Dobczycach