Wykaz szkół podstawowowych biorących udział w IX edycji Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła

Wykaz szkół podstawowowych biorących udział w IX edycji Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła

W bieżącym roku realizowana jest IX edycja Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła, do którego zgłosiło się blisko 330 małopolskich szkół podstawowych.

Wykaz szkół podstawowych biorących udział w IX edycji Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła

 Akcja konkursowa w szkołach będzie realizowana do końca października, po czym Jury Konkursu oceni podjęte inicjatywy, a 10 grudnia br. w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną akcję.

Celem akcji jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych,  lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażania uczniów w kamizelki i elementy odblaskowe, a także zwrócenie uwagi na ustawowy obowiązek korzystania z nich przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Szkoły biorące udział w konkursie, poprzez różnego rodzaju inicjatywy ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym pokazują, że nie tylko uczą ale również dbają o bezpieczeństwo swoich uczniów w drodze do i ze szkoły. Uczniowie przystępują do różnego rodzaju konkursów plastycznych i wiedzy o tematyce bezpieczeństwa na drodze, uczestniczą w spotkaniach, imprezach plenerowych oraz evevtach, których tematem przewodnim jest ruch drogowy.

Promocja akcji ma oddźwięk w mediach, tak lokalnych jak i ogólnopolskich, gdzie ukazuje się wiele publikacji promujących korzystanie przez pieszych z elementów odblaskowych. 

Akcja konkursowa została zainicjowana przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w 2010 roku.