Policyjne działania noworoczne „Sylwester 2017/2018”

Policyjne działania noworoczne „Sylwester 2017/2018”

Okres noworoczny to czas wzmożonego ruchu pojazdów na drogach. W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących, policjanci prowadzić będą na drogach naszego kraju działania pod kryptonimem „Sylwester 2017/2018". Akcja potrwa od wczesnych godzin porannych 29 grudnia br. do 1 stycznia 2018 r. W rejonie głównych szlaków komunikacyjnych należy spodziewać się zwiększonej liczby patroli ruchu drogowego i prewencji, dotyczy to zwłaszcza drogi krajowej nr 7. Funkcjonariusze czuwać będą także nad bezpieczeństwem uczestników różnego rodzaju zabaw i koncertów sylwestrowych.

W okresie od 29 grudnia 2017 roku do 1 stycznia 2018 roku – także na drogach powiatu myślenickiego – policjanci przeprowadzą działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem „Sylwester 2017/2018".

Funkcjonariusze monitorować będą główne ciągi komunikacyjne w trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, a także by zapewnić płynność w ruchu w miejscach gdzie z uwagi na ilość pojazdów, może dochodzić do różnego rodzaju utrudnień.

W trakcie prowadzonej akcji policjanci zwrócą szczególną uwagę na:

  • stan trzeźwości,
  • przestrzeganie ograniczeń prędkości,
  • stosowanie pasów bezpieczeństwa,
  • stan techniczny pojazdów,
  • sposób przewożenia dzieci oraz ładunków.

Ponadto policjanci sprawdzać będą stosowanie elementów odblaskowych przez osoby piesze poruszające się drogami po zmroku poza obszarem zabudowanym. Policjanci zachęcają również do noszenia odblasków nawet tam gdzie przepisy tego nie wymagają, ponieważ jak wiemy elementy odblaskowe na odzieży mogą uratować nasze życie.

Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na osoby korzystające z wyrobów pirotechnicznych (fajerwerków), w szczególności na młodzież i osoby nieletnie.

Mając na uwadze doświadczenia z lat ubiegłych, policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o jazdę zgodną z przepisami oraz o stosowanie wyrobów pirotechnicznych wyłącznie w miejscach dozwolonych i przestrzegając zasad bezpieczeństwa.